Back to top

Thermo Scientific stolní SEM Phenom

Phenom World

Phenom World (nyní součástí Thermo Scientific) je díky 100% zaměření na stolní rastrovací elektronové mikroskopy (SEM) jejich předním dodavatelem. Hlavním snahou Phenom World je dodávat komplexní nanotechnologie pro snímkování a analýzy v nanoměřítku v intuitivním a snadno použitelném provedení. Proto investují čas a úsilí do vyvíjení vysoce kvalitních řešení elektronových mikroskopů, které jsou funkčně bohaté a přesto jednoduché. Jejich posláním je vytvářet technologii, která má skutečný dopad na to, jak lidé pracují. Phenom World sídlí v Eindhovenu v Nizozemí, kde je velké zázemí dalších firem zabývajících se elektronovou mikroskopií. Toto prospívá k vytváření špičkových technologií na poli elektronových mikroskopů právě v této oblasti.

Vysoká kvalita obrazu díky kvalitním elektronovým zdrojům, malé rozměry, nízké pořizovací a provozní náklady, velmi rychlé a intuitivní snímání spolu s optickým navigačním snímkem dělají z řady Phenom jedničku na trhu stolních SEM a silného konkurenta i na poli podlahových SEM. Motorizovaný posun stolečku v základu spolu s automatickým snímacím a vyhodnocovacím SW a možností programování jsou dalšími přednostmi této řady, která se tak velmi hodí nejen pro průmyslové, ale i vzdělávací a vědecké využití. Základním detektorem je čtyřkvadrantní detektor odražených elektronů (BSD), volitelně lze do všech modelů přidat detektor sekundárních elektronů a energiově disperzní detektor.

Pro průmyslové využití je nejvhodnější model XL s velkou komorou pro vzorky až do velikosti 10x10x6,5 cm. Dále jsou dostupné speciální verze pro použítí v automobilech, v rukavicových boxes s inertní atmosférou, pro měření azbestových vláken či částic po výstřelech (GSR). Dostupný SW zahrnuje vyhodnocení velikosti částic, vláken, pórů, prvkové složení (EDS) a 3D rekonstrukce hrubosti povrchu. Více informací o mikroskopech i dostupném vyhodnocovacím SW naleznete na webových stránkách Phenom World. Pokud by Vás zajímaly další informace o elektronové mikroskopii, volbě správného mikroskopu, detektorů a další, tak lze doporučit blogy z pera Phenomu či sekci technologie SEM.

Novinkou roku 2019 je Phenom Pharos - stolní SEM s autoemisním zdrojem elektronů, který je vůbec poprvé použit ve stolním provedení. Tento elektronový zdroj vede k podstatnému zlepšení rozlišení a to na méně než 2,5 nm! Kromě toho si tento model ponechává všechny výše uvedené výhody, tedy zejména rychlost a jednoduchost používání, vyšší kvalitu snímků a možnost automatizace v cenově dostupnější verzi oproti podlahovým SEM.

Více o jednotlivých parametrech mikroskopů a jejich významu pro koncové uživatele najdete v našem průvodci "Podle čeho volit skenovací elektronový mikroskop".

Pokud Vás tyto mikroskopy zaujaly tak nabízíme předvedení Phenom ProX se základní velikostí komory a rozlišením 10 nm v naší pražské demolaboratoři včetně naměření vašich vzorků, případně předvádění přímo u Vás na pracovišti.

 

 

 

Phenom řady P
Phenom ProX
Phenom Pharos

Řada přístrojů

Phenom ProX

Nejrychlejší stolní rastrovací elektronové mikroskopy s překvapivě kvalitními snímky a intuitivním ovládáním.

Phenom XL

Nejrychlejší stolní SEM pro velké vzorky a automatizaci nejen v průmyslu

Phenom Pharos

Unikátní stolní SEM s autoemisním zdrojem (FEG) Schottkyho typu a rozlišením 2,5 nm!

Phenom Particle X = Phenom XL G2 doplněný o konkrétní SW

Průmyslový elektronový mikroskop pro automatické vyhodnocení technické čistoty, nekovových inkluzí v oceli a vlastností kovových částic v aditivní výrobě

Přístroje

Phenom Perception GSR

Slouží pro automatické stanovení povýstřelových zplodin (gun shot residue)