Back to top

Konica Minolta

výrobce Konica Minolta

Výrobce měřící techniky Konica Minolta Sensing, která vzešla z dříve proslulých značek Konica a Minolta zabývající se výrobou vysoce přesných optických přístrojů a technologií zpracování obrazu se sloučila v jeden celek, který je výrobcem měřících přístrojů zvyšující kontrolu kvality a přesnosti v široké řadě průmyslových odvětví. Analyzátory barev displejů měřící barvy a jas displejů stejně jako spektrofotometry, kolorimetry a další přístroje sloužící k měření barev různých materiálů slouží jako základní pilíř vývojových i kontrolních středisek v mnoha výrobních závodech.

V současné době Konica Minolta integruje výrobní základny a rozšiřuje zámořské obchodní společnosti pro posílení infrastruktury podnikání. Tím i nadále poskytuje řešení v oblasti „technologie světla“ a reaguje tak pružně na měnící se potřeby v této oblasti.

Řada přístrojů

Stolní spektrofotometry jsou nejpřesnější přístroje pro měření barev. Tyto přístroje vynikají svou přesností a všestranností. Mohou se jimi měřit barvy pevných látek, granulátů, prášků, kapalin, gelů atd. škála je prakticky neomezena....

Měření barevnosti

Tyto spektrofotometry vynikají svými malými rozměry. Jsou přenosné a nic Vám nebrání v cestě změřit barvu v provozní lince, laboratoři nebo na procházce v přírodě. Všechna data se ukládají do interní paměti, ze které je lze stahovat do PC a zpět. 

Měření lesku a vzhledu

Měření světla a displejů

Analyzátory displejů

Analyzátor displejů CA-410

 

Přístroje

Stolní spektrofotometr CM-3600A/3610A

U tohoto technologicky inovovaného přístroje se díky precizně zpracované konstrukci dostává uživateli spolehlivých a přesných výsledků, zároveň je cenově dostupnější a nabízí vysokou flexibilitu a uživatelskou přívětivost. 

CA-310

Velice rychlé a vysoce přesné přístroje které poskytují především vyšší přesnost při měření LED-podsvícené LCD monitory díky redukce chyb způsobené změnami píků vlnových délek u použitých LED zdrojů podsvícení.

spektrofotometr CM-25cG

Nástupce CM-2500c CT. Velmi přísné až ultimativní požadavky na nový model se vývojovému týmu v Konice Minoltě podařilo splnit, snad i v jistých aspektech překonat.

Color display analyzer Konica Minolta CA-410

Analyzátor barev displejů CA-410 NOVINKA

Kolorimetr CR-400/410

Další z řady kolorimetrů Chroma-Meter CR-400 nyní s ještě větším počtem funkcí a všestrannějšími možnostmi použití

Nový kolorimetr z řady kolorimetrů s označením CR-400 nahrazuje světově uznávané a populární přístroje řad CR-100, CR-200 a CR-300. Nabízí celou řadu nových funkcí a ještě širší možnosti využití, přičemž si však plně zachovává veškeré optické vlastnosti předchozích řad, a díky tomu s nimi zůstává plně datově kompatibilní. Kolorimetry CR-400 s osmimilimetrový měřicím otvorem jsou vhodné pro měření barev a barevných odchylek v celé řadě průmyslových oblastí. Přístroje vyhovují požadavkům nejrůznějších aplikací, od měření jednotlivých druhů ingrediencí, potravin, surových materiálů i hotových produktů až po farmaceutické a dermatologické aplikace – s tím vším si kolorimetry CR-400 poradí!

Stolní spektrofotometr CM - 5

Zcela nový spektrofotometr s pohodlným horním snímáním, který má velmi široké použití. Spektorfotometr CM – 5 byl vyvinut pro širokou škálu aplikací

Přenosný spektrofotometr CM-M6

CM-M6 (multi-six-angles) je přenosný 6úhlový spektrofotometr speciálně navržený pro měření metalických barev, perleťových barev a laků se speciálním efektem. Používá nový, patentovaný dvoucestný osvětlovací systém s řízeným 45 ° osvětlením a pozorováním v 6 úhlech (-15 ° / 15 ° / 25 ° / 45 ° / 75 ° / 110 ° aspekulární) ze dvou stran k přesnému měření lakovaných částí ve výrobě automobilů. Tento nový, patentovaný optický měřicí systém je optimalizován tak, aby poskytoval přesné a stabilní výsledky i na zakřivených površích. Proto mohou být vzorky jako přední a zadní nárazníky, karoserie zrcátek nebo kliky dveří měřeny rychle, přesně a opakovaně.

Přenosný spektrofotometr CM 700/600d

Kompaktní a lehký přenosný spektrofotometr umožňující rychlé měření vzorků, které bylo dříve těžké kontrolovat. S CM-700d se konečně stane měření hrubých, nerovných a kulatých vzorků jednoduché a reprodukovatelné. Bluetooth bezdrátová datová komunikace s PC nebo tiskárna, stejně jako lehce čitelný barevný LCD displej přináší měření barvy jednodušší a přehlednější.

Luxmetr T-10A

Malý, lehký a snadno použitelný multifunkční luxmetr

Nejnovější generace luxmetrů Konica Minolta T-10A nahrazuje globálně úspěšné modely řady T-1. Malé, jednoduché a kapesní měřiče jsou schopné měřit přerušované světelné zdroje, mohou být vzájemně propojovány k vytvoření sítě jednotek a jdou snadno ovládat pomocí PC. Mají extrémně velký rozsah měření 0,01 – 299,000 lx s automatickým měničem rozsahu a vybaveny jsou podsvíceným LCD displejem. To vše od renomovaného výrobce Konica Minolta, který vložil do malého a kompaktního přístroje vysokou preciznost.

Spektrofotometr CL-500A

CL-500A je první kompaktní a lehký spektrofotometr pro měření osvětlení od Konicy Minolty, který může být použit pro vyhodnocení světelných zdrojů včetně zdrojů osvětlení nové generace jako jsou např. LED a EL osvětlovací zdroje. Moderní senzor měří také CRI (Colour Rendering Index), osvětlení, barevnost a barevnou teplotu zdroje prakticky jakéhokoli světelného zdroje. Díky vestavěnému displeji jej můžete použít jak v laboratoři, tak kdekoli v terénu.

přístroj Rhopoint TAMS

Krásná, hladká povrchová úprava je hlavním cílem při lakování vozidla - kvalita této povrchové úpravy závisí na drsnosti povrchu a zvrásnění suroviny určené k nalakování,
dále pak na efektivitě každého dalšího lakování a také případného leštění či broušení.

Stolní spektrofotometr CM-3700A

CM-3700A je nejmodernější a nejpřesnější model z řady spektrofotometrů značky Konica Minolta s optickým systémem d/8 (difúzní osvětlení; 8° pozorovatel) kompatibilní s normamy ISO, DIN, a JIS. CM-3700A pokrývá nesčetnou řadu aplikačních potřeb. Modelem CM-3700A, využívajícím nejmodernějších dostupných technologií, stvrzuje Konica Minolta opět svou vedoucí pozici v oblasti optických technologií.

CL-200A Kolorimetr; měřič barevné teploty

Kompaktní a lehký měřící přístroj určený pro měření zdrojů osvětlení včetně nových LED zářičů a EL zářičů. Měří a ihned zobrazuje trichromatické veličiny, barevnost, korelovanou teplotu barvy, dominující vlnovou délku, čistotu excitace, osvětlení a nakonec diference mezi dvěma druhy měření. (rozdíl standard/vzorek)

Spektrofotometr CM-26dG s difuzní geometrií a leskoměrem

excelentní přenosný spektrofotometr  v geometrii d/8°

Přenosný spektrofotometr CM-2500c /CT

Prodej tohoto produktu byl ukončen, servisní podpora běží. Přímý nástupce tohoto přístroje: CM-25cG

Přenosný přístroj s geometrií 45/0 doplňující řadu přenosných spektrofotometrů 

Oblíbenou řadu spektrofotometrů obohatil nový model CM-2500c CT (close tolerance), využívající geometrii typu 45/0