Menu Zavřeno

Spektrofotometr CM-25cG smířenou geometrií 45°a leskoměrem

Bez nadsázky byl model CM-25cG navržen tak, aby splňoval nebo překračoval normy pro měření barev a lesků v řadě průmyslových odvětví, včetně automobilových interiérových materiálů, kůží, koženek či textilií a také textilií a bezpečnostních prvků s vysokou viditelností a reflexí(EN471).

Oproti původnímu modelu CM-2500c CT je nový model CM-25cG ještě kompaktnější a lehčí přenosný spektrofotometr s geometrií 45 °C: 0 ° a skutečně vysoce výkonným leskoměrem v úhlu 60 °. Použitá geometrie 45 °: 0 ° je známá pro poskytnutí hodnot barevnosti, které vynikající korelaci s vizuálním vnímáním. Toho lze dosáhnout plně vyloučením povrchových efektů lesku, nebo struktury.

Bez nadsázky byl model CM-25cG navržen tak, aby splňoval nebo překračoval normy pro měření barev a lesků v řadě průmyslových odvětví, včetně automobilových interiérových materiálů, kůží, koženek či textilií a také textilií a bezpečnostních prvků s vysokou viditelností a reflexí(EN471).

Nový model je navíc plně kompatibilní s předchozím modelem CM-2500c CT a mezi těmito modely je definována bezprecedentní mezimodelová shoda, dokonalý kruhový optický systém CM-25cG (definovaný jako 45 °C: 0 °) dosahuje vysoké přesnosti a opakovatelnosti, zejména na texturovaných nebo strukturovaných plochách, bez ohledu na směr měření. Nejen, že měří barvu, ale také skutečný 60 ° lesk simultánně. Ba co víc, získává světové prvenství, kdy je jedním modelem současně měřena barevnost i lesk pomocí dvou velikostí apertur. Uživatel nového modelu má na výběr měření barevnosti i lesku pomocí středně velké měřící clony MAV (7 mm), ale také pomocí malé měřicí plochy s rozměrem 3 mm. Před měřením si může uživatel zaměřený bod prohlédnout pomocí průhledu. Průhledové okénko je umístěno pod měřícím tlačítkem a to z obou stran. Nový model je tak vhodný jak pro praváky, tak pro leváky. CM-25cG je lehký a používá velký a snadno čitelný barevný displej pro zobrazení a správu dat měření buď numericky nebo graficky.

Díky inovativní kombinaci geometrie 45 °: 0 ° a skutečného leskoměru dokonce i pro nejmenší části CM-25cG zvyšuje flexibilitu a přesnost tak, aby odpovídala vizuálnímu vnímání. Skládá se ze integrační koule s inovativním poly-zrcadlovým systémem, který vytváří na vzorku osvětlení ve tvaru kroužku s vestavěným 60 ° lesklým senzorem, který odpovídá normám ISO. Ve srovnání s typickou geometrií 45 °: 0 ° použitou v jiných spektrofotometrech, mají výhody optického systému používaného v modelu CM-25cG za následek výrazně lepší opakovatelnost, jakož i mezipřístrojovou shodu a vynikající mezimodelovou shodu s předchozím modelem CM-2500c. Inovativní optický systém eliminuje směrovou závislost a minimalizuje vliv změn v poloze měření, rotaci přístroje, polohování vzorku a sklon vzorku. To nabízí důležité výhody na matných, strukturovaných a texturovaných materiálech, jako jsou plastové díly používané v automobilových interiérových obloženích. Díky odlehčenému ergonomickému designu, volitelnému komunikačnímu rozhraní Bluetooth® a barevnému displeji s vysokým rozlišením je CM-25cG dokonale vhodný pro aplikace ve výrobním prostředí. Nastavuje nový standard pro nástroj, který je snadno a rychle ovladatelný a schopný filtrovat uložená data na základě skupinového třídění dalšími informacemi (označováním) a měřit data za méně než 1 sekundu.

CM-25cG byl vyvinut v úzké spolupráci s největšími výrobci automobilů s cílem snížit výměnu fyzických vzorků mezi dodavatelem a odběratelem a současně udržovat historická data, aby uživatel mohl sdílet naměřená data na základě absolutních hodnot. U tohoto modelu je pak umožněna bezlimitní „ Digitální správa barevných dat“ v celém řetězci subdodavatelů, dodavatelů až po koncového zákazníka. Každý model CM-25cG je ve výchozím nastavení v tzv. verzi close tolerance (CT), a proto Konica Minolta opět dokazuje, že je v technologii optických přístrojů nepřekonatelná a se svým know-how jednička na trhu. Model pokořil nejpřísnější požadavky na mezipřístrojovou shodu (IIA) a ΔE*ab < 0,15 (průměr na 12 BCRA keramických standardech) a mezimodelová shoda (IMA) s předchozí řadou CM-2500c definuje novou úroveň výkonu.