Menu Zavřeno

Thermo Scientific stolní SEM Phenom

vyrobce-thermo-scientific

Phenom World (nyní součástí Thermo Scientific) je díky 100% zaměření na stolní rastrovací elektronové mikroskopy (SEM) jejich předním dodavatelem. Hlavním snahou Phenom World je dodávat komplexní nanotechnologie pro snímkování a analýzy v nanoměřítku v intuitivním a snadno použitelném provedení. Proto investují čas a úsilí do vyvíjení vysoce kvalitních řešení elektronových mikroskopů, které jsou funkčně bohaté a přesto jednoduché. Jejich posláním je vytvářet technologii, která má skutečný dopad na to, jak lidé pracují. Phenom World sídlí v Eindhovenu v Nizozemí, kde je velké zázemí dalších firem zabývajících se elektronovou mikroskopií. Toto prospívá k vytváření špičkových technologií na poli elektronových mikroskopů právě v této oblasti.

Vysoká kvalita obrazu díky kvalitním elektronovým zdrojům, malé rozměry, nízké pořizovací a provozní náklady, velmi rychlé a intuitivní snímání spolu s optickým navigačním snímkem dělají z řady Phenom jedničku na trhu stolních SEM a silného konkurenta i na poli podlahových SEM. Motorizovaný posun stolečku v základu spolu s automatickým snímacím a vyhodnocovacím SW a možností programování jsou dalšími přednostmi této řady, která se tak velmi hodí nejen pro průmyslové, ale i vzdělávací a vědecké využití. Základním detektorem je čtyřkvadrantní detektor odražených elektronů (BSD), volitelně lze do všech modelů přidat detektor sekundárních elektronů a energiově disperzní detektor.

Pro průmyslové využití je nejvhodnější model XL s velkou komorou pro vzorky až do velikosti 10x10x6,5 cm. Dále jsou dostupné speciální verze pro použití v automobilech, v rukavicových boxes s inertní atmosférou, pro měření azbestových vláken či částic po výstřelech (GSR). Dostupný SW zahrnuje vyhodnocení velikosti částic, vláken, pórů, prvkové složení (EDS) a 3D rekonstrukce hrubosti povrchu.

Novinkou roku 2021 je druhá generace Phenom Pharos – stolního SEM s autoemisním zdrojem elektronů, který je vůbec poprvé použit ve stolním provedení. Tento elektronový zdroj vede k podstatnému zlepšení rozlišení a to na méně než 2,5 nm! Kromě toho si tento model ponechává všechny výše uvedené výhody, tedy zejména rychlost a jednoduchost používání, vyšší kvalitu snímků a možnost automatizace v cenově dostupnější verzi oproti podlahovým SEM.

Více o jednotlivých parametrech mikroskopů a jejich významu pro koncové uživatele najdete v našem průvodci Podle čeho volit skenovací elektronový mikroskop.

Pokud Vás tyto mikroskopy zaujaly tak nabízíme předvedení Phenom XL a Phenom ParticleX se velkou komorou a rozlišením 10 nm v naší pražské demolaboratoři včetně naměření vašich vzorků, případně předvádění přímo u Vás na pracovišti.

Přístroje od výrobce: Thermo Scientific stolní SEM Phenom

Thermo Scientific Phenom Pharos je první stolní rastrovací elektronový mikroskop (SEM) s Schottkyho autoemisním zdrojem elektronů. Tento elektronový zdroj vede ...
Stolní rastrovací elektronové mikroskopy (SEM) Thermo Scientific řady Phenom se intuitivně používají a rychle poskytují vysoce kvalitní výsledky. Nyní je ...
Phenom ParticleX je průmyslový stolní skenovací elektronový mikroskop s třemi verzemi SW pro různé průmyslové aplikace a automatické snímání a ...
Toto řešení nabízí maximální jednoduchost ovládání, nejkratší čas od vložení vzorku k prvnímu elektronovému snímku ve své třídě, nízké pořizovací ...