Menu Zavřeno

Analyzátor pohybu nanočástic (NTA) NanoSight PRO

Oblíbený a spolehlivý analyzátor trajektorií nanočástic (NTA), od společnosti Malvern Panalytical z řady NanoSight se dočkal nového modelu a to NanoSight PRO.

Tak jako starší model NanoSight 300 disponuje všemi potřebnými technickými parametry pro měření velikosti a koncentrace dispergovaných částic a molekul v roztoku. Principem měření zůstává analýza trajektorií nanočástic (podle ISO 19430:2016). NS PRO dokáže vizualizovat a měřit částice o koncentraci 106–109 částic v ml, v rozmezí 10-1000 nm, ve vzorku o objemu alespoň 250 µl. Součástí přístroje je externí pumpa pro kontinuální dávkování vzorku ovládaná ze softwaru přístroje. Samozřejmostí jsou 4 druhy laseru (405, 488, 532, 642 nm) které je možné libovolně měnit bez nutnosti složité manipulace. Díky temperaci komory je možné měřit vzorky od 5 °C pod teplotou okolí až po 70 °C. Fluorescenční měření je možné díky 5 dostupným filtrům.

Významným krokem vpřed je představení nového softwaru pro ovládání přístroje a analýzu dat NS Xplorer. Ten je poháněn strojovým učením a umožňuje tak vysokou automatizaci měření čímž odstraňuje subjektivitu a poskytuje data nejvyšší kvality, porovnatelná mezi jednotlivými laboratořemi.

NS PRO je vhodný pro řadu aplikací jako je agregace bílkovin, výzkum systémů cíleného uvolňování léčiv, charakterizace materiálů podle nové EU definice nanomateriálů, nebo analýzu částic s fluorescenčními značkami nebo kvantovými tečkami, pro rozlišení jejich původu. Stává se také zlatým standardem ve výzkumu exosomů a mikrovesiklů, kde si díky NTA technologii poradí s jejich polydisperzitou a je schopen je spolehlivě charakterizovat. Jako jedna z mála technologií také dokáže spolehlivě detekovat nanobubliny v roztoku.