Back to top

Fontijne Presses & Services BV

Fontijne Presses & Services BV je součástí technologické a inovační skupiny APTCO INVEST. APTCO INVEST je mezinárodní skupina společností zabývající se distribucí, výrobou, servisem a podporou vědeckých nástrojů a vybavení. Členské společnosti skupiny APTCO se mohou pochlubit aktivitami v oblastech technologií pro analýzu a charakterizaci materiálů (vědecká skupina Benelux Scientific) a biologické vědy, biobanking a diagnostika (skupina SOPACHEM). Ostatní divize se zaměřují na kalibrační služby (CALIBRATION LAB) a na výrobu zařízení pro charakterizaci membrán a filtrů (POROMETER).

Po více než 80 let jsou hydraulické laboratorní deskové lisy Fontijne používány při zpracování polymerů, pryže a kompozitů. Laboratorní lisy jsou většinou využívány pro lisování zkušebních těles a kusovou výrobu v oblasti výzkumu, vývoje a kontroly kvality materiálů. Laboratorní lisy firmy Fontijne jsou vyrobeny v souladu s normamy ASTM a ISO a umožňují tak lisování zkušebních těles s vysokou reprodukovatelností.  

Ve dvou modelových řadách LabEcon a LabPro nabízíme řadu laboratorních deskových lisů v rozmezí od 50 až do 3000 kN. Podle zvoleného řídícího systému mohou být lisy dodány s různou úrovní automatizace. Dále nabízíme manuální laboratorní lisy LabManual. Nabízíme jak lisy pro vulkanizaci vybavené funkcí odvzdušnění, tak i lisy pro termoplasty vybavené vodním chlazením.

Laboratorní deskové lisy firmy Fontijne jsou tedy vhodné pro lisování zkušebních těles z termoplatů, termosetů, kompozitů a pryže.

Váš laboratorní deskový lis od Fontijne Presses & Services

Fontijne Presses & Services navrhuje a staví hydraulické laboratorní deskové lisy pro zpracování polymerů, kompozitů a pryže. Laboratorní lisy jsou vhodné pro automatizované lisovací operace,  nabízejí vysokou kvalitu provedení a ergonomický design. Jedná se o ideální řešení pro laboratoře a výzkumná centra, protože májí malý půdorys a modulární provedení.

Kromě výroby a prodeje vysoce kvalitních zařízení dodává společnost Fontijne Presses & Services svým zákazníkům díly a příslušenství pro celou výrobní řadu laboratorních lisů. Nabízí také kompletní údržbu a kalibrační služby.

Společnost Fontijne Presses & Services BV věří, že jejich primárním posláním je dodávat produkty nejvyšší kvality a spolehlivosti. Zákazníci očekávají kontinuální a nepřerušovaný provoz svého zařízení, aby udrželi vlastní výrobu, vývoj a kontrolu kvality při optimální účinnosti. Společnost Fontijne Presses proto vyvinula optimální servisní organizaci, která zajistí, že se to uskuteční. Nabízíme servisní smlouvy, které pomáhají udržovat lisy v optimálním stavu pro bezproblémový a dlouhodobý provoz. Kalibrační služby dále zvyšují využitelnost lisů a zajišťují přesnost po celou dobu životnosti lisu.

Související normy:

  • ČSN EN ISO 293: Plasty - Lisování zkušebních těles z termoplastů
  • ASTM D4703: Standard Practice for Compression Molding Thermoplastic Materials into Test Specimens, Plaques, or Sheets
  • ČSN ISO 23529: Pryž - Obecné postupy pro přípravu a kondicionování zkušebních těles pro fyzikální zkušební metody

     

 

Řada přístrojů

LabEcon

Modelová řada standardních laboratorních deskových lisů LabEcon nabízí modely s maximální uzavírací silou do 1000kN a rozměrem lisovacích desek do 500 x 500 mm.  

LabPro

Modelová řada laboratorních deskových lisů LabPro umožňuje postavit lis podle specifických požadavků zákazníka. Lisy je možné vybavit mnoha volitelnými položkami včetně valuové komory nebo více lisovacích prostorů.

THB 300

Manuálně ovládaný lis navržený speciálně pro základní lisovací operace a malou až střední četnost používání. Uzavírací síla lisu je 300kN a rozměr desek je 320 x 320 mm.