Menu Zavřeno

Laboratorní lis LabTop

Stolní deskový lis LabTop je automatizovaný hydraulický laboratorní lis, který kombinuje malé rozměry ručně ovládaných strojů LabManual s automatizovaným řídicím systémem ProView, který se používá u lisů LabEcon a LabPro. Modelová řada LabTop je známá svou přesnou a konzistentní kvalitou lisování, proto je obvykle volena jako lis pro přípravu vzorků pro kontrolu kvality a výzkum a vývoj.

Podle modelu (LabTop 150 nebo 300) dosahuje rozsah uzavírací síly lisu až 150 nebo 300 kN při 300 °C. Bez ohledu na použitý model nebo nastavení budou výsledky vždy přesné a konzistentní. Díky malým rozměrům a připojení 230 V lze LabTop snadno nainstalovat v jakékoli laboratoři. Jeho ergonomický design a přímočaré dotykové rozhraní jsou vysoce ceněny laboratorními techniky.

Laboratorní deskové lisy LabTop navíc obsahují mnoho dalších bezpečnostních prvků, jako je pevná horní deska, systém nouzového zastavení a bezpečnostní štít.

Řada LabTop se doporučuje pro všechny náročné aplikace v oblasti kontroly kvality a výzkumu a vývoje, kde jsou předpokladem přesnost a konzistence.

Deskový lis LabTop je dodáván s řídicím systémem ProView, který obsahuje 15” dotykovou obrazovku pro ovládání teploty a síly zavírání. Velká plocha obrazovky systému ProView poskytuje uživateli velmi dobrý přehled o nastavení a postupu lisování na lisu LabTop a také extra pohodlí při ovládání jednotky.

Součástí lisu je také automatický odvzdušňovací systém/odplyňovací zdvih, který umožňuje odvzdušnění jednotky automatickým otevíráním a zavíráním (po předem nastavené době) lisu.

Volitelné funkce laboratorního lisu LabTop

Výrobce nabízí několik volitelných funkcí, které vám umožní získat maximální výkon z vašeho lisu LabTop.

  • Aktivní chladicí systém

Automatizované vodní chlazení lisovacích desek, řízené elektrickými ventily. Tímto způsobem lze lis rychle nastavit pro nadcházející úkoly, které vyžadují nižší nastavenou teplotu lisovacích desek. Chladicí systém může být vyroben v souladu s ASTM D4703 (pro dosažení ochlazovací rychlosti 15 °C/min).

  • Chromované podkladové desky

Při nastavení vyšších teplot může materiál vzorku přilnout k deskám lisu. Tomu lze snadno předejít použitím sady chromovaných podkladových desek.

  • Prodloužená záruka a plán údržby

Na vyžádání lze standardní záruční dobu prodloužit. Fontijne Presses nabízí také preventivní údržbu a kalibrační službu.