Menu Zavřeno

Fontijne Presses BV

fontijne-logos
Web výrobce:  Fontijne Presses BV

vyrobce-fontijne-presses-setvices-bv

Fontijne Presses BV je součástí technologické a inovační skupiny APTCO INVEST. APTCO INVEST je mezinárodní skupina společností zabývající se distribucí, výrobou, servisem a podporou vědeckých nástrojů a vybavení. Členské společnosti skupiny APTCO se mohou pochlubit aktivitami v oblastech technologií pro analýzu a charakterizaci materiálů (vědecká skupina Benelux Scientific) a biologické vědy, biobanking a diagnostika (skupina SOPACHEM). Ostatní divize se zaměřují na kalibrační služby (CALIBRATION LAB) a na výrobu zařízení pro charakterizaci membrán a filtrů (POROMETER).

Po více než 80 let jsou hydraulické laboratorní deskové lisy Fontijne používány při zpracování polymerů, pryže a kompozitů. Laboratorní lisy jsou většinou využívány pro lisování zkušebních těles a kusovou výrobu v oblasti výzkumu, vývoje a kontroly kvality materiálů. Laboratorní lisy firmy Fontijne jsou vyrobeny v souladu s normamy ASTM a ISO a umožňují tak lisování zkušebních těles s vysokou reprodukovatelností.

Ve dvou modelových řadách LabEcon a LabPro nabízíme řadu laboratorních deskových lisů v rozmezí od 50 až do 3000 kN. Podle zvoleného řídícího systému mohou být lisy dodány s různou úrovní automatizace. Dále nabízíme manuální laboratorní lisy LabManual. Nabízíme jak lisy pro vulkanizaci vybavené funkcí odvzdušnění, tak i lisy pro termoplasty vybavené vodním chlazením.

Laboratorní deskové lisy firmy Fontijne jsou tedy vhodné pro lisování zkušebních těles z termoplastů, termosetů, kompozitu a pryže.

Váš laboratorní deskový lis od Fontijne Presses

Fontijne Presses  navrhuje a staví hydraulické laboratorní deskové lisy pro zpracování polymerů, kompozitů a pryže. Laboratorní lisy jsou vhodné pro automatizované lisovací operace, nabízejí vysokou kvalitu provedení a ergonomický design. Jedná se o ideální řešení pro laboratoře a výzkumná centra, protože májí malý půdorys a modulární provedení.

Kromě výroby a prodeje vysoce kvalitních zařízení dodává společnost Fontijne Presses svým zákazníkům díly a příslušenství pro celou výrobní řadu laboratorních lisů. Nabízí také kompletní údržbu a kalibrační služby.

Společnost Fontijne Presses věří, že jejich primárním posláním je dodávat produkty nejvyšší kvality a spolehlivosti. Zákazníci očekávají kontinuální a nepřerušovaný provoz svého zařízení, aby udrželi vlastní výrobu, vývoj a kontrolu kvality při optimální účinnosti. Společnost Fontijne Presses proto vyvinula optimální servisní organizaci, která zajistí, že se to uskuteční. Nabízíme servisní smlouvy, které pomáhají udržovat lisy v optimálním stavu pro bezproblémový a dlouhodobý provoz. Kalibrační služby dále zvyšují využitelnost lisů a zajišťují přesnost po celou dobu životnosti lisu.

Související normy:

  • ČSN EN ISO 293: Plasty – Lisování zkušebních těles z termoplastů
  • ASTM D4703: Standard Practice for Compression Molding Thermoplastic Materials into Test Specimens, Plaques, or Sheets
  • ČSN ISO 23529: Pryž – Obecné postupy pro přípravu a kondicionování zkušebních těles pro fyzikální zkušební metody

Přístroje od výrobce: Fontijne Presses BV

Stolní deskový lis LabTop je automatizovaný hydraulický laboratorní lis, který kombinuje malé rozměry ručně ovládaných strojů LabManual s automatizovaným řídicím ...
Deskové lisy LabPro, řada nejmodernějších laboratorních lisů upravitelných podle požadavku zákazníků. Lisy LabPro mají vynikající a stálou kvalitou lisování a ...
Lisy LabManual jsou ručně ovládané hydraulické laboratorní lisy. Tato vysoce uznávaná stolní zařízení se používají v mnoha laboratořích po celém ...