Menu Zavřeno

Tester únavy s přímým lineárním pohonem FT 3000 CH

Přístroj je určen pro nepřetržitý provoz v aplikacích, jako je vývoj směsí a materiálů, jakož i pro kontrolu kvality v průběhu procesu v gumárenských závodech a dalších oblastech vyžadujících dynamické zkoušení vzorků pryže.

Klíčové vlastnosti

  • Únava v tahu a ohybu (De-Mattia) v jediném stroji
  • Nerezové úchyty držící celkem 16 vzorků
  • Frekvenci, vzdálenost úchopu a dynamický zdvih lze libovolně nastavit
  • počet celkových cyklů a cyklů před automatickým zastavením lze nastavit
  • volitelný záznam obrazu pomocí CCD kamery a vyhodnocovacího softwaru MonFT.
  • Nejmodernější únavové zkoušky a simulace životního cyklu

FT 3000 je špičkový tester únavy s přímým lineárním pohonem a pokročilou konstrukcí;
poskytuje úplnou zkoušku, která indikuje vlastnosti materiálu, jako je zkouška praskání v ohybu/růstu trhlin a zkouška únavy tahem v souladu s: ISO 132, 6943, ASTM D 430-B , ASTM D 813, DIN 53 522 -1/2/3.

Přístroj je určen pro nepřetržitý provoz v laboratořích pro výzkum a vývoj směsí / materiálů a také pro průmyslové aplikace, jako je kontrola kvality v procesu v gumárenských závodech, které vyžadují opakované zkoušky vzorků pryže pro posouzení dynamických vlastností materiálu.

Zejména díky unikátní pokročilé konstrukci lineárního motoru, volitelnému programování libovolného průběhu a systému sběru dat pomocí CCD kamery lze přístroj snadno nastavit a přizpůsobit individuálním potřebám zákazníka při testování.

Přesně řízené tepelné prostředí

Systém držení vzorků je umístěn v tepelné komoře. Tato 120litrová ohřívací a chladicí komora umožňuje dosáhnout teplot v rozmezí -40 °C až +180 °C, což pokrývá téměř všechna možná aplikační prostředí. Díky jedinečné konstrukci třístupňové uzavřené chladicí smyčky a kompresoru je dosaženo vynikající teplotní rovnoměrnosti +/-1 °C, přičemž k chlazení nejsou zapotřebí žádné plyny ani externí média.

Nejvyšší přesnost, tuhost a trvanlivost

Systém přímého pohonu s lineárním motorem s digitálním řízením a inline měřením polohy zajišťuje mimořádně přesné pohyby, nízkou úroveň hluku a vibrací, vysokou odolnost a dlouhou životnost. Přístroj je vybaven masivním systémem držáků vzorků z nerezové oceli bez průhybu. Volitelně lze vzorky kontrolovat pomocí motorizovaného kamerového systému CCD pro měření trhlin a růstu trhlin – tento systém zahrnuje také software pro sběr dat MonFT.

Možnosti přístroje

  • Kamerový CCD systém (včetně softwaru MonFT)
  • Pro automatizované měření a záznam růstu trhlin (De-Mattia) s variabilním nastavením kamery pro měření průchozích otvorů nebo povrchu, automatickým bočním pojezdem kamery a také integrovaným systémem LED světel.
  • Systém uchopení snímače pro FT 3000 CH s jednou svorkou (nahrazuje standardní úchyty)

Každá pozice v držáku vzorku má variabilní svorku pro individuální upevnění vzorku; s integrovaným bezkontaktním napínacím přesným snímačem vzorku pro přesnou detekci cyklu při selhání vzorku. Čas selhání (v cyklech, minutách nebo sekundách) se automaticky přenáší do softwaru a ukládá.

Programování libovolného průběhu pro elektrický lineární pohon

Umožňuje definovat, programovat a provádět zkoušky únavy s libovolným průběhem, včetně trhání, trhání, creepu, …, pro replikaci specifických podmínek aplikace a provedení skutečné simulace procesu. Samotné průběhy vln s deformací a frekvencí lze libovolně definovat a měnit.

Programování libovolných zkušebních sekvencí

Umožňuje kombinovat standardní kroky zkoušky se sinusovým průběhem s proměnnými teplotními cykly a dobami kondicionování spolu s dílčími kroky s libovolným průběhem (s možností „Programování libovolného průběhu“ do komplexních zkušebních programů a sekvencí.

Speciální úchyty

Pro únavové zkoušky šité na míru a specifické pro danou aplikaci.

Nástroj pro propíchnutí

Pro přípravu vzorku a propíchnutí podle ISO 132 a ASTM D 813.

Vytvrzovací formy a nástroje pro přípravu vzorků

např. P-VS 3000 Posuvný stůl pro odběr vzorků podle normy ASTM D 4482.