Menu Zavřeno

Rázová kladiva s kapacitou do 800 J

Logo výrobce: logo-tinius-olsen
Kategorie technik:
Stanovení:

  Rázová kladiva společnosti Tinius Olsen jsou spolehlivé rázové zkušební stroje navržené tak, aby plně vyhovovaly specifikacím uvedeným v normách ASTM E23, EN10045-2 a ISO 148. V nabídce jsou tři modely s hodnotou maximální kapacity 406 J, 542 J nebo 800 J. Model IT406 a model IT542 jsou dnes všeobecně uznávány jako standardy pro zkoušky rázem v ohybu. Tinius Olsen nabízí řadu opčních položek jeko například ektrickou brzdu nebo automatický motorizovaný návrat kyvadla do výchozí polohy což vylučuje potřebu jakéhokoli jiného zapojení obsluhy, než je uvolnění kyvadla. Zkušební stroje jsou vybaveny digitálním displejem a lze je propojit s počítačem a připojit ke zkušebnímu softwaru Horizon společnosti Tinius Olsen. Stroje jsou kompletně zakrytovány tak, aby kyvadlo a zlomené vzorky nemohly nikoho zranit. Kryt je vybaven senzory, takže stroj nemůže být spuštěn, dokud není kryt úplně uzavřen.

  Rázové kladivo model IT406 a IT542

  Nové prvky rázového kladiva model IT406 a IT542

  Rázové kladivo model IT800

  Model IT800 obsahuje unikátní funkce, včetně ramena, které sleduje bezkontaktně kyvadlo a pokud jsou otevřeny bezpečnostní dveře (nebo přerušena opční světelná závora), zastaví pohyb kyvadla. Dále slouží jako nosič kyvadla po provedení testu a bezpečně ho vrátí do výchozí polohy. Mezi další funkce patří dotykový displej pro nastavení zkoušky a zobrazení výsledků zkoušky.

  Model IT800 má řadu různých funkcí a příslušenství, které zajišťují bezpečné a spolehlivé zkoušení při zachování přesnosti a opakovatelnosti výsledků. Mezi tyto funkce patří standardně unikátní motorizované následující rameno, které funguje jako elektrická brzda a motorizovaný návrat, bezpečnostní štíty s volbou blokovaných dveří nebo světelné závora, která zabraňuje uvolnění kyvadla během umístění vzorku, boční prodlužovací klec a digitální displej.

  Způsob umístění vzorku v rázovém kladivu model IT800

  Související normy:

  Charpy: ČSN EN 10045, ASTM E23, ČSN EN ISO 148