Back to top

Rázová kladiva

Společnost Tinius Olsen dodává rázová kladiva pro zkoušky plastů s kapacitou až 50J a pro zkoušky kovů s kapacitou až 800J. Rázová kladiva umožňují provádět zkoušky podle relevantních ASTM a ISO norem. 

Tinius Olsen vyrábí několik modelů rázových kladiv s vysokou nominální energií. Rázová kladiva je možné vybavit příslušenstvím pro rázovou zkoušku Charpy, IZOD nebo pro rázovou zkoušku tahem. Kromě rázových kladiv s vysokou dopadovou energií vyrábí Tinius Olsen řadu různých nízkoenergetických rázových kladiv, které lze snadno vybavit příslušenstvím pro rázovou zkoušku Charpy a IZOD. Tato nízkoenergická rázová kladiva jsou navržena především pro zkoušku rázem v ohybu plastů nebo kovů.

Rázová kladiva Tinius Olsen je možné řídit jak bez PC a zkušebního softwaru, tak i s pomocí zkušebního softwaru Horizon, který byl vyvinutý společností Tinius Olsen. Tento software promění vaše zkušební zařízení společnosti Tinius Olsen v sofistikovaný systém analýzy kvality.

Související normy:

ASTM E23, ČSN EN ISO 148-3, ČSN EN ISO 148-2, ISO 442

Přístroje v řadě

Charpyho rázové kladivo IT503

Rázové kladivo společnosti Tinius Olsen model IT503 nastavuje průmyslový standard pro univerzálnost, snadné ovládání a zobrazování informací s vysokým rozlišením.

charpyho kladivo IT800

Rázová kladiva společnosti Tinius Olsen jsou spolehlivé rázové zkušební stroje navržené tak, aby plně vyhovovaly specifikacím uvedeným v normách ASTM E23, EN10045-2 a ISO 148.