Menu Zavřeno

Automatický kyvadlový tester pružnosti RB 3000

Automatický kyvadlový tester pružnosti elastomerů a pěn Schob.

Tester pružnosti MonTechs RB 3000 se vyznačuje pevnou konstrukcí se všemi hlavními součástmi integrovanými do rámu stroje – elektronikou s 5“ dotykovým displejem, datovými rozhraními i celým mechanickým systémem, který je precizně vyroben z vysoce pevného hliníku. Kyvadlový mechanismus je vybaven kladívkovou lamelou o průměru 15 mm a je prostřednictvím ramene kyvadla spojen se systémem vzduchových ložisek prakticky bez tření, který je napojen na bezkontaktní systém snímačů s vysokým rozlišením zaručující nejvyšší přesnost měření úhlu kyvadla.

Plně integrované vřeteno s nastavovacím měřítkem a upínáním umožňuje rychlé a snadné nastavení tloušťky zkušebního vzorku, takže testování může začít ihned. Model RB 3000 je vybaven motorizovaným uvolňováním a vracením kyvadla, což umožňuje plně automatizovanou zkušební sekvenci bez zásahu uživatele. Jakmile obsluha stiskne tlačítko Start na vícejazyčném dotykovém ovládacím panelu, přístroj automaticky provede zvolenou zkušební sekvenci – včetně až tří předzkoušek a tří zkušebních zásahů. Po dokončení testovací sekvence se výsledky testu automaticky zobrazí na vestavěném 5“ dotykovém displeji a také se vypočítá medián.

Přístroj byl navržen s ohledem na bezpečnost, pohodlí, ale také snadné používání:

  • Zjednodušené ovládání pomocí dotykové obrazovky, menu s různými komfortními funkcemi, jako jsou různé režimy zkoušek, parkovací a servisní funkce
  • Zkušební sekvenci lze spustit až po umístění vzorku na kovadlinu, aby se kladivo a kovadlina ochránily před jakýmkoli poškozením
  • Automatická detekce nesprávně umístěných vzorků
  • Plně automatizovaná zkušební sekvence s motorizovaným uvolněním a návratem kyvadla, což eliminuje téměř jakýkoli vliv obsluhy
  • Integrované kalibrační postupy umožňují uživateli měřit, kalibrovat a kompenzovat tření kyvadla
  • Vyměnitelná kladiva, lamely a kovadlinky pro různé aplikace a typy vzorků
  • Snadné nastavení pomocí nivelačních nožiček a integrované vodováhy a zcela bezúdržbový mechanický systém
  • S volitelnými jednotkami pro regulaci teploty lze nastavit teplotní toleranci, která umožňuje spustit zkoušku až po dosažení nastavené teploty.

Zvyšte testovací schopnosti a produktivitu přístroje přidáním některé z různých dostupných možností:

Výsledky zkoušek jsou tak spolehlivé, jak spolehlivé jsou vzorky a jejich příprava: Vytvrzovací formy a laboratorní lisy MonTech umožňují vysoce přesnou přípravu vzorků.

Přístroj RB 3000 je připraven k připojení přes integrované rozhraní USB a RS232 k softwaru MonLink PC, čímž se přidá plný sběr dat a možnost SPC.

Jeden ze tří dostupných systémů regulace teploty umožní testování při zvýšené nebo dokonce nižší teplotě.

Automatizované systémy manipulace se vzorky mohou výrazně zvýšit výkonnost a efektivitu a umožnit obsluze soustředit se na jiné činnosti.

Standardy
DIN 53512, ISO 4662, ASTM D 1054, ASTM D 7121, DIN 13014 (pěna)

Metoda měření
Měření pružnosti kyvadla (typ Schob)

Zkušební režimy
Jednotlivé zkoušky, medián 3 zkoušek (se 3 kondicionačními zásahy)

Provoz
Plně automatizovaný s automatickým zvedáním a uvolňováním kyvadla

Rozměry vzorku
Knoflíky nebo desky z vytvrzené pryže o tloušťce 0 až 20 mm o průměru 28 až 65 mm nebo o velikosti 50 x 50 mm