Menu Zavřeno

Univerzální přenosný tvrdoměr ADL DU120mini

ADL DU120 Mini je univerzální tvrdoměr určený k měření tvrdosti kovových výrobků. Přístroj využívá dvě metody měření tvrdosti – ultrazvukovou a dynamickou, díky čemuž je efektivní a univerzální pro kontrolu kvality materiálů v různých úlohách, včetně vstupní, mezioperační a výstupní kontroly kvality materiálů.

Tvrdoměr je vhodný pro měření tvrdosti uhlíkových a konstrukčních ocelí, povrchově kalených výrobků, žáruvzdorných, korozivzdorných, nerezových ocelí, galvanických povlaků, překryvů svarů, výrobků se složitou konfigurací, tenkostěnných a kompaktních výrobků.

ADL DU120 Mini má Leebovu stupnici a standardní kalibrace pro měření tvrdosti podle Rockwella, Vickerse, Brinella a Shorea. Lze také přidat další stupnice pro různé materiály, a to i prostřednictvím funkce jednobodové kalibrace. To výrazně zvyšuje přesnost měření pro konkrétní materiály a odlišuje jej od jeho protějšků.

ADL DU120 Mini má také možnost uložit až 20 uživatelsky definovaných stupnic a zobrazit historii měření celého podniku. Vestavěný algoritmus automatického zpracování odlehlých hodnot a kontrola zadaných rozsahů zvyšují přesnost a spolehlivost měření tvrdosti materiálů.

DYNAMICKÝ SENZOR

Dynamický senzor umožňuje měření tvrdosti pevných předmětů se špatně připraveným a hrubozrnným povrchem. Pro takové objekty se doporučuje dynamický senzor typu G, protože má nízkou citlivost na zakřivení objektu a drsnost povrchu.Přístroj lze navíc vybavit dalšími vyměnitelnými snímači různých velikostí, tuhosti pružiny a tvrdosti indentoru.

ULTRAZVUKOVÝ SENZOR

Ultrazvukový senzor umožňuje měřit tvrdost drážek, povrchů s malým poloměrem, těžko přístupných míst, výrobků složitých tvarů a malých dílů. Díky malé ploše indentoru je ideální pro měření tvrdosti zrcadlových povrchů hrdel hřídelí, lopatek, zubů ozubených kol.

Vlastnosti tvrdoměru ADL DU120 mini:

  • Kryt přístroje je chráněn před prachem a vlhkostí.
  • Intuitivní rozhraní přístroje umožňuje začít pracovat ihned po jeho zapnutí.
  • Barevný displej s nastavitelným podsvícením zobrazuje jasné a zřetelné výsledky měření i za zhoršených světelných podmínek nebo při ostrém slunečním světle.
  • Přístroj uživatele upozorní, když výsledky měření překročí nastavené hodnoty.
  • Jedinečný systém statistického zpracování dat umožňuje rychlou analýzu výsledků měření.
  • Funkce jednobodové kalibrace.
  • Přístroj může ukládat až 20 uživatelsky definovaných stupnic a historii všech měření, jakož i datum a čas testu.
  • Spolehlivý provoz přístroje v různých klimatických podmínkách.
  • Pouzdro odolné proti nárazu, ochrana proti náhodnému pádu z výšky až 1,5 metru.