Menu Zavřeno

Přenosný spektrofotometr CM-2600d

Prodej tohoto produktu byl ukončen, servisní podpora běží. Přímý nástupce tohoto přístroje: CM-26dG, CM-700/600d .

Hranice pro měření barev přímo v provozu opět posunuty dále

Nový, cenově dostupný, přenosný spektrofotometr s nebývale intuitivním a přehledným ovládáním a s mnoha inovačními technickými prvky, jež posouvají hranice produkčního řízení kvality barev přímo v provozu o krok dále. Přenosný spektrofotometr CM-2600d přináší nový standard v ergonomii a jednoduchosti konstrukce, a tedy výjimečně snadné použití.

Mezi hlavní přednosti tohoto přenosného spektrofotometru nové generace patří možnost obsluhovat jej jednou rukou, speciální „navigační kolečko“, unikátní způsob sledování vzorků, velký informační displej a světově první použití technologie simultánního numerického hodnocení lesku a UV.

Uživatelé přenosného spektrofotometru, kteří jej používají v provozu, vyžadují, aby manipulace s přístrojem byla snadná a intuitivní, nezávisle na jeho možnostech a vlastnostech. Proto společnost Konica Minolta soustředila své úsilí na vývoj přístroje, který stanoví nové standardy v ergonomii a intuitivnosti konstrukce, a tím i ve snadném použití. Výsledkem je elegantní a odlehčené tělo, které umožňuje bezproblémové použití ve většině situací. Spektrofotometru dominuje velký displej, zato zcela chybí četná ovládací tlačítka, obvyklá u tradičních přístrojů. Ovládací prvky zde najdeme vlastně jen dva: „navigační kolečko“ pro snadný pohyb v ovládacím menu – ovládá se stejně snadno jako počítačová myš – a tlačítko pro provádění měření.

CM-2600d je vybaven malou a střední měřící štěrbinou, což mu umožňuje měřit malé vzorky nebo zahnutý povrch ale také větší či více strukturované vzorky.

Displej

Data lze zobrazit graficky nebo číselně. V obou případech displej poskytuje na jeden pohled všechny údaje o měřené barvě. Ať už jde o jednoduchou interpretaci výsledku ve formě Vyhovuje/Nevyhovuje (Pass/Fail), o kolorimetrické údaje s uvedením barevné odchylky, nebo o zobrazení bodu v barevném prostoru např. L*a*b* s pravoúhlým či elipsovitým vyznačením tolerancí, vždy máte věci pod kontrolou. Vnitřní programové vybavení obsahuje všechny potřebné kolorimetrické vztahy a údaje o standardních zdrojích světla, takže přístroj je schopen vyhovět rozmanitým úkolům, stejně jako řadě průmyslových a speciálních kolorimetrickýh indexů. Interní software komunikuje v šesti jazycích (angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, italštině a japonštině), takže je připraven na práci v mezinárodní koloristické komunitě. Přesné měření malých vzorků a jejich srovnání s předlohou nebylo nikdy tak snadné jako s CM-2600d. Speciální xenonové lampy s vysokou svítivostí umožňují pohodlné a přesné měření i u velmi tmavých vzorků, a to vše na jeden dotek.

Součást celosvětové koloristické komunity

Spektrofotometr CM-2600d dokonale zapadá do široké palety systémů pro měření barev společnosti Konica Minolta. Vynikající spolupráce s výrobní řadou stolních přístrojů a společné programové vybavení poskytují celkové řešení, jež je vhodné pro celou řadu použití v libovolné fázi výrobního procesu. Nejde proto jen o nový kus hardwaru, ale současně o posun k nové generaci přístrojového vybavení provázaného se světem informačních technologií.