Menu Zavřeno

Přenosný spektrofotometr CM-2500c /CT

Prodej tohoto produktu byl ukončen, servisní podpora běží. Přímý nástupce tohoto přístroje: CM-25cG

Nejmodernější přenosný přístroj s geometrií 45/0 doplňující řadu přenosných spektrofotometrů

Oblíbenou řadu přenosných spektrofotometrů obohatil nový model CM-2500c CT (close tolerance), využívající geometrii typu 45/0. Podobně jako předchozí modely je také tento přístroj přenosný a vyznačuje se vysokou přesností měření a jednoduchostí manipulace.

Nový model je vybaven širokou škálou hardwarových i softwarových funkcí. Díky nim jej lze využít v celé řadě aplikací, u nichž je doporučeno nebo normami vyžadováno použití geometrie 45/0, například při měření v interiérech automobilů, ať plastových nebo textilních součástí, ale také při měření barevných nátěrů, povrchových úprav kovů, oblečení s vysokou viditelností nebo v tiskařském a obalovém průmyslu.

Tělo přístroje působí elegantním dojmem a jeho nízká váha umožňuje vynikající manipulaci ve většině situací. Spektrofotometru dominuje velký displej, zato zcela chybí četná ovládací tlačítka, obvyklá u tradičních přístrojů. Model CM-2500c si vystačí se dvěma ovládacími prvky: „navigačním kolečkem“, které umožňuje jednoduchý pohyb v ovládacím menu a jehož použití je stejně snadné jako práce s počítačovou myší a s tlačítkem pro provádění měření.

Inovační optický systém

Konstrukce optické části modelu CM-2500c je založena na snaze dosáhnout maximální reprodukovatelnosti a stability měření během používání v reálných situacích. Záměrem byla také minimalizace chyb během opakovaného měření barev a zvýšení přesnosti.
Integrační koule a osvětlovací štěrbina vytvářejí kruhový zdroj světla, díky němuž lze ve srovnání s konvenčními systémy dosáhnout rovnoměrnějšího osvětlení a vylepšené geometrie 45/0. Dodatečná kolimační čočka zajišťuje rovnoběžně vysílané a přijímané světelné paprsky a tedy rovnoměrné osvětlení měřeného místa. Velká měřící štěrbina nabízí stabilní a těsný kontakt, umožňující snadné měření vzorků se zakřivenými povrchy, jako jsou součásti automobilů, nebo měření měkkých vzorků.

Výhodami tohoto propracovaného optického systému ve srovnání s tradičními spektrofotometry využívajícími geometrie typu 45/0 je výrazně vyšší reprodukovatelnost měření na jakémkoli povrchu, eliminace závislosti na směru měření a minimalizace vlivu změny měřicí pozice, změny natočení přístroje či pozice nebo sklonu měřeného vzorku. Výsledkem je nejvyšší možná stabilita měření.

Lehký, kompaktní a jednoduše ovladatelný

Díky svému ergonomickému designu a nízké váze (670 g bez baterií) je model CM-2500c velmi vhodný pro jakékoli použití v laboratořích i v provozu. Horizontální i vertikální měření je velmi snadné. Kompaktní velikost přístroje a dostupnost měřicího otvoru dovolují uživateli měřit vzorky jakéhokoli tvaru či velikosti. Speciální „navigační kolečko“ a tlačítko měření jsou skvěle ergonomicky řešeny. Navigační kolečko provádí uživatele všemi nabídkami v menu a jeho použití je stejně snadné jako práce s počítačovou myší. Nový spektrofotometr CM-2500c představuje nový standard v oblasti jednoduše a rychle ovladatelnýchpřístrojů.