Menu Zavřeno

Multiúhlový spektrofotometr CM-M6

pristroj-Spektrofotometr-CM-M6CM-M6 (multi-six-angles) je přenosný 6úhlový spektrofotometr speciálně navržený pro měření metalických barev, perleťových barev a laků se speciálním efektem. Používá nový, patentovaný dvoucestný osvětlovací systém s řízeným 45 ° osvětlením a pozorováním v 6 úhlech (-15 ° / 15 ° / 25 ° / 45 ° / 75 ° / 110 ° aspekulární) ze dvou stran k přesnému měření lakovaných částí ve výrobě automobilů. Tento nový, patentovaný optický měřicí systém je optimalizován tak, aby poskytoval přesné a stabilní výsledky i na zakřivených površích. Proto mohou být vzorky jako přední a zadní nárazníky, karoserie zrcátek nebo kliky dveří měřeny rychle, přesně a opakovaně.

CM‐M6 měří barvu vzorku osvětlením vzorku ze dvou směrů bílými LED zdroji s vysokým výkonem. Vzorek je jednou osvětlen z 45 ° z levé strany od normály a jednou z 45 ° z pravé strany od normál, zatímco pozorování obou podmínek je provedeno z 6 úhlů, jak je popsáno v ASTM E2194 nebo DIN 5033‐7 ( ‐15 ° / 15 ° / 25 ° / 45 ° / 75 ° / 110 ° aspekulární). Sloučením měření z obou směrů je přístroj velmi stabilní vůči náklonu, takže je ve výrobním procesu ideální prokontrolu jakosti zakřivených předmětů s metalízou a s perleťovými efekty používanými v nejen automobilovém exteriéru. Jeho kompaktní a lehký svislý tvar se snadno drží jednou nebo dvěma rukama a umožňuje snadné umístění, zatímco barevný displej s podsvícením ve vysokém rozlišení je snadno čitelný i za špatných světelných podmínek. Robustní konstrukce stejně jako elegantní a lehké tělo činí CM-M6 dokonalým nástrojem pro měření kritických částí a dílů, které jinými přístroji jednoduše změřit nejde a pokud ano, pak s nejistým výsledkem. Navíc je CM-M6 jediný víceúhlový spektrofotometr, u kterého lze měřit i malé plochy, a lze vybírat mezi Ø 6mm a Ø 12 mm aperturami. I tento model spektrofotometru je sázka na jistotu a dlouhodobou spokojenost při řešení obyčejné kontroly kvality neobyčejně precizním přístrojem.

odkaz na stránky výrobce: https://www5.konicaminolta.eu/en/measuring-instruments/products/colour-measurement/spectrophotometers-portable/cm-m6/introduction.html