Menu Zavřeno

Cut & Chip Tester CC 3000

MonTech CC 3000 Cut & Chip Test je zařízení pro testování odolnost proti odřezávání a odlamování pryžových směsí vystavených drsnému mechanickému prostředí. Zajišťuje jednoduchou, rychlou laboratorní metodu.

Cut & Chip Tester byl vyvinut k predikci provozní výkonnosti osobních, nákladních, terénních, zemědělských, těžařských a průmyslových pevných pneumatik, tankových pásů a podvozkových kol, jakož i průmyslových produktů, jako jsou dopravní pásy, které jsou vystaveny kontaktním plochám obsahující ostré předměty (kameny, štěrk, sklo, kov atd.).

Test je navržen tak, aby byl rychlý, nenákladný a poskytoval vysokou úroveň spolehlivosti v prediktivním testování skutečného výkonu produktu. Cut & Chip test se provádí na vzorku vytvrzeného pryžového kotouče namontovaného na rotujícím vřetenu. Disk je zasažen karbidovým (WC) nožem s přesně broušeným břitem. Excentrická vačka působí na nůž při specifikované frekvenci po stanovenou dobu, přičemž obojí lze nastavit podle požadavků aplikace.

CC 3000 se pohodlně ovládá integrovaným 7“ dotykovým panelem s předvolbou 11 různých otáček vřetena a 7 různých cyklů odlamování, které obsluze poskytují rychlé a snadné možnosti nastavení testu. Všechny otáčky jsou digitálně řízeny servomotory – pro bezpečnost je přístroj vybaven hlídanými bezpečnostními dvířky. Motorizovaná vačka pohodlně zvedne nosné rameno nože po dokončení předem zvolené doby testu.
Odolnost proti odřezávání a odlamování je založena na ztrátě materiálu (hmotnosti a zmenšení průměru kotouče) během trvání testu.

Technická specifikace

  • Velikost vzorku: Ø 51 mm, tloušťka 13 mm, Ø středového otvoru 13 mm
  • Otáčky vzorku: 180–2880 ot. /min.
  • Testovací cyklus: 0.1–999 Minut
  • Cut & Chip cyklus: 15–150 cyklů za min.
  • Hmota na ostří nože: 454 gramů (jiné volitelně)
  • Rozměry (H x Š x V): 560 x 400 x 370 mm
  • Elektrické: 200 – 250VAC, 50/60 Hz, 1 fáze, 8 A
  • Hmotnost: 49 kg

Odstraňování nečistot a čištění:

Cut & Chip Tester CC 3000

Ve standardní konfiguraci je CC 3000 vybaven integrovanou vanou z nerezové oceli pro sběr veškerých pryžových nečistot nebo zbytků z pracovní oblasti, které vzniknou během testování.

Volitelně je CC 3000 k dispozici také s automatickou čisticí jednotkou. Tento systém se skládá ze speciální násypky namontované pod pracovním prostorem a speciálního vysavače, který okamžitě odsává všechny nečistoty a pryžové částice. Čisticí jednotka je ovládána dotykovým panelem a během testovací sekvence se automaticky zapne.

Spotřební materiál, referenční vzorky a příslušenství pro přípravu vzorků (volitelně):

Sada kontrolních vzorků
Sada 5 certifikovaných kontrolních vzorků včetně zkušebního certifikátu.
Sada karbid Wolframu nožů
Sada 5 certifikovaných karbid Wolframu nožů pro CC 3000
Přesné váhy s 1mg, nebo 0.1mg rozlišením
pro zvážení vzorků před a po zkušebním procesu.
9-dutinová cut & chip forma:
Rozměry formy 296 x 296mm x 50mm. Přesně opracovaná 9-dutinová 3-dílná forma z nerez oceli s centrovacími kolíky a madly. Specificky navržená pro Cut & Chip vzorky s Ø 51 mm, tloušťkou 13 mm a středovým otvorem o Ø 13 mm.Cut & Chip Tester CC 3000