Menu Zavřeno

analyzátor vlhkosti – titrátor

V laboratoři, kde se provádí analýza vlhkosti, hraje titrátor klíčovou roli. Toto zařízení umožňuje přesné měření množství vody obsažené v různých vzorcích, což je nezbytné pro širokou škálu průmyslových a výzkumných aplikací. V tomto článku se zaměříme na důležitost titrátorů v analýze vlhkosti a jak mohou prospět vaší laboratoři.

Co je to titrátor?

Titrátor je přístroj navržený k určování koncentrace nebo množství dané látky ve vzorku. V kontextu analýzy vlhkosti se titrátor používá k měření obsahu vody ve vzorcích různých materiálů. Existuje několik typů titrátorů, ale v případě analýzy vlhkosti jsou nejčastěji využívány titrátory Karl Fischer.

Jak funguje Karl Fischer titrátor?

Karl Fischerův titrátor je speciálně navržen pro přesné měření vlhkosti. Princip spočívá v chemické reakci mezi vzorkem a Karl Fischerovým činidlem, které se používá k detekci vody. Tato metoda je citlivá, přesná a umožňuje měření i v případech, kdy je obsah vody velmi nízký.
Výhody používání titrátorů v analýze vlhkosti

  1. Přesnost a citlivost
    Titrátory poskytují vysokou úroveň přesnosti při měření vlhkosti, což je klíčové pro zajištění spolehlivých výsledků analýz.
  2. Široké spektrum aplikací
    Díky své flexibilitě mohou titrátory být použity v různých odvětvích, včetně potravinářského průmyslu, farmacie, chemického průmyslu a dalších.
  3. Snadná obsluha
    Moderní titrátory jsou často vybaveny uživatelsky přívětivým rozhraním, což usnadňuje jejich obsluhu i pro laboratorní techniky s nižšími zkušenostmi.

Jak vybrat správný titrátor pro vaši laboratoř

Při výběru titrátoru je důležité zvážit potřeby a specifikace vaší laboratoře. Zvažte objem vzorků, typ materiálu a požadovanou úroveň přesnosti.Titrátory jsou klíčovým prvkem v analýze vlhkosti a poskytují spolehlivé výsledky, které jsou nezbytné pro kvalitní výzkum a vývoj. Při správném výběru a používání mohou titrátory výrazně zlepšit efektivitu vaší laboratoře.
Pro více informací o titrátorech a analýze vlhkosti nás kontaktujte. Vaše laboratorní práce zaslouží nejlepší technologii.

Přístroje s technikou: analyzátor vlhkosti – titrátor

KF-31 kompaktní Karl Fischer titrátor Už nemusíte kupovat 2 nástroje, abyste pokryli všechny vaše potřeby Karl Fischer. KF-31 za vás ...
Nový CA-310 je konvertibilní Karl Fischer titrátor (vlhkoměr), který lze snadno přepnout z coulometrického na objemové měření nebo naopak pouhou ...
Titrátor s vysoce přesnou titrační automatickou byretou a novou metodou kontroly titrace, díky čemuž je titrace velmi přesná. Současně lze ...