Menu Zavřeno

Světelný spektrofotometr CL-500A

Spektrofotometr pro osvětlení

CL-500A je první kompaktní a lehký spektrofotometr pro měření osvětlení od Konicy Minolty, který může být použit pro vyhodnocení světelných zdrojů včetně zdrojů osvětlení nové generace jako jsou např. LED a EL osvětlovací zdroje. Moderní senzor měří také CRI (Colour Rendering Index), osvětlení, barevnost a barevnou teplotu zdroje prakticky jakéhokoli světelného zdroje. Díky vestavěnému displeji jej můžete použít jak v laboratoři, tak kdekoli v terénu.

pristroj-CL-500A-1

Přenosné řešení pro měření barvy zdroje osvětlení a jasu

CL-500A je kompaktní, lehký jaso-spektrofotometr, který nemusí být použit pouze pro měření jasu, ale také pro spektrální vyhodnocení světelných zdrojů mezi které dnes považujeme lampy nové generace jako např. LED, OLED a EL osvětlení.

CL-500A využívá k měření více senzorů a optickou mřížkuk měření CRI (Colour Rendering Index). CRI je kvantifikace vlastností barevného vykreslení lampy nebo jiných světelných zdrojů a byl definován k poskytování objektivních kritérií. CL-500A změří a na displeji ukáže hodnoty CRI (Ra) stejně jako individuální indexy od R1 až R15. Fakt, že CL-500A je přístroj na bázi senzoru znamená, že je vhodný pro měření úzkopásmových světel včetně LED, OLED, vysokotlakých lamp (Ultra High Pressure lamps – UHP), atd. Další výhodou je možnost zobrazení spektrální distribuce v grafické formě.

Fotometrické jednotky včetně jasu měřeného v luxech nebo kandelách na stopu, barevnou teplotu (CCT) v Kelvinech, barevnost xy a u’v’ barevný prostor, trichromatické veličiny XYZ, Duv, dominantní vlnová délka nebo čistota excitace, to vše může být také měřeno tímto přístrojem.

Lehkost přístroje a jeho přenosnost předurčuje CL-500A k použití při mnoha různých aplikacích ve osvětlovacím průmyslu. Vestavěný displej navíc umožní použití CL-500A kdekoli bez nutnosti použít PC. Lehce přenosný CL-500A může být použit prakticky kdekoli, kde je zapotřebí změřit CRI nebo teplotu barvy lamp a LED. Průběh spektrálního ozáření a pík vlnové délky může být rovněž zobrazen na displeji jednotky.

Standardní software pro správu dat (CL-S10w) je součástí přístroje a může stáhnout naměřená data přímo do excelu stejně jako zobrazit hodnoty spektrálního záření, spektrální průběh, tabulku hodnot indexů a funkcí barevného vykreslení. Vícebodové měření je také možné pomocí propojení až 10 CL-500A jednotek dohromady. Pro více specializované aplikace je možné použít softwarový vývojový balíček (zdarma) k poskytnutí přesného ovládání dat u těchto aplikací.