Back to top

Měření světla a displejů

Zcela samostatnou kapitolou měření je světlo a displeje. Konica Minolta je etablovaným výrobcem luxmetrů, jasoměrů, světelných spektrofotometrů, displejmetrů a spektroradiometrů. Už několik let se s malými či velkými obrazovkami setkáváme prakticky denně. Jsme obklopeni malými displeji použitých v nejrůznější elektronice, přes smartphony, navigace v autech, televizory až po obrovské sestavy displejů určených k reklamě, obrazovky na nádražích, letištích apod. Většina těchto displejů byla zkalibrována pomoci měřiče jasu a barevnosti displejů, tzv. displejmetrem.

Výrobci

Řada přístrojů

Analyzátory displejů

Analyzátor displejů CA-410

 

Přístroje

Color display analyzer Konica Minolta CA-410

Analyzátor barev displejů CA-410 NOVINKA

CA-310

Velice rychlé a vysoce přesné přístroje které poskytují především vyšší přesnost při měření LED-podsvícené LCD monitory díky redukce chyb způsobené změnami píků vlnových délek u použitých LED zdrojů podsvícení.

Tento produkt již není dostupný, stále u něj probíhá pozáruční servis a podpora. Náhradou za tento model se stává jednotka CA-310.

Díky novému spektroradiometru CS-2000A je možné měřit ultra-nízkou úroveň jasu 0,0005 cd/m2 různých zařízení vyzařujících světlo plochých obrazovek jako jsou LCD displeje, plazmové displeje, organické EL displeje, LED, atd., jakož i provádění vysoce přesného měření odpovídající skotopickému relat

Mnoho nedávných modelů plochých obrazovek (Flat Panel Display dále jen FPD) byly vyvíjeny s vyšší úrovňí v zastoupení černé barvy nebo lepším kontrastem s cílem zajistit vyšší kvalitu obrazu.

CL-200A Kolorimetr; měřič barevné teploty

Kompaktní a lehký měřící přístroj určený pro měření zdrojů osvětlení včetně nových LED zářičů a EL zářičů. Měří a ihned zobrazuje trichromatické veličiny, barevnost, korelovanou teplotu barvy, dominující vlnovou délku, čistotu excitace, osvětlení a nakonec diference mezi dvěma druhy měření.

Spektrofotometr CL-500A

CL-500A je první kompaktní a lehký spektrofotometr pro měření osvětlení od Konicy Minolty, který může být použit pro vyhodnocení světelných zdrojů včetně zdrojů osvětlení nové generace jako jsou např. LED a EL osvětlovací zdroje.

Luxmetr T-10A

Malý, lehký a snadno použitelný multifunkční luxmetr