Menu Zavřeno

Průmyslový stolní skenovací elektronový mikroskop Phenom XL

Toto řešení nabízí maximální jednoduchost ovládání, nejkratší čas od vložení vzorku k prvnímu elektronovému snímku ve své třídě, nízké pořizovací i provozní náklady a přesto vysokou kvalitu obrazu díky využití lepšího zdroje elektronů (CeB6) s jakou se můžete setkat i u dalších přístrojů řady Phenom. Model XL disponuje velkou komorou a držákem umožňujícím snímat vzorky velikosti až 100 mm x 100 mm x 65 mm, což jej předurčuje jako ideální model pro průmysl s efektivním využitím nabízeného automatizačního SW. Unikátní systém evakuace vzorku při vložení do přístroje zajišťuje pořízení prvního elektronového snímku za méně než minutu od vložení držáku se vzorkem a tím i zvětšuje efektivitu využití přístroje a operátorova času. Nový kompaktní mechanizmus posunu stolečku umožňuje umístit veškerou moderní SEM technologii do malého prostoru stolního provedení při zachování možnosti snímat celou oblast držáku vzorků. Jednoduchost ovládání lze ilustrovat na použití optické kamery a jejího snímku ke změně oblasti zájmu pomocí jediného kliknutí do kteréhokoliv místa snímku. Tento snímek spolu s elektronovým náhledem i celou plochou snímání lze využít k témuž vycentrování do místa kliknutí v řádu jedné až dvou sekund. Již zmiňovaný kvalitnější zdroj elektronů s vyšší intenzitou elektronového paprsku vede ke kvalitnějším obrazovým datům a řádově rychlejšímu snímání (standardně kvalitní snímek je dostupný za 6 sekund, vysoce kvalitní za 16 s ve srovnání s vyššími desítkami sekund). Přestože tento zdroj elektronů je dražší, životnost je minimálně desetinásobně delší, což vede k menšímu množstvím odstávek a servisních úkonů, navíc umožňuje naplánovaní výměny zdroje po poklesu intenzity pod softwarem hlídanou hodnotu (nedochází k náhlému přerušení práce jako při prasknutí W vlákna). Ve výsledku se počáteční vyšší investice do lepšího zdroje z finančního hlediska vyrovná levnějším wolframovým zdrojům, ovšem s mnoha výhodami v podobě rychlosti a kvality snímků. Proto stolní rastrovací elektronové mikroskopy řady Phenom XL i P-série poskytují obdobně kvalitní snímky jako jejich větší podlahoví konkurenti. Stejně jako v ostatních stolních SEMech i u Phenom XL můžete pořídit zabudované BSD a volitelně SED a EDS detektory.

Velká komora umožňuje vložit buď jeden velký či velké množství malých vzorků, na kterých lze využít širokou škálu automatizačního SW, který ušetří v průmyslové kontrole kvality velké množství času a zobjektivní získané výsledky. Podrobný přehled možností softwarové automatizace najdete pod technikou Automatizace snímání a vyhodnocení, případně tři aplikace s automatickým vyhodnocením prvkového složení a dedikovaným SW řešením pro průmysl aditivní výroby, inkluze v oceli a technickou čistotu naleznete pod řadou Phenom Particle X. Kompletní přehled aplikací, které stolní SEMy řeší naleznete v článku:

Průmyslový skenovací elektronový mikroskop pro automatizovanou kontrolu kvality

Jestli vás tento text stále nepřesvědčil, tak si vyžádejte ukázku práce s přístrojem v naší laboratoři či přímo na vašem pracovišti!