Back to top

Pozvánka na Nanocon 2019

Dovolujeme si vás pozvat na konferenci Nanocon, probíhající ve dnech 16.-18.10.2019 v Brně. Na konferenci zazní také příspěvek našeho kolegy Ing. Michala Dudaká Phd., který uvede prezentaci s názvem "Novinky v SEM a DLS analýze nanomateriálů."

Abstrakt příspěvku:

Během prezentace budou představeny dva unikátní přístroje.

Nový přístroj Phenom Pharos firmy Thermo ScientificTM je první stolní rastrovací elektronový mikroskop (SEM) se autoemisním zdrojem (FEG), který poskytuje velice ostré a kontrastní snímky. Přístroj obsahuje prostor pro vestavěné detektory energiově-disperzní, zpětně odražených a sekundárních elektronů. Přístroj Phenom Pharos má jednoduché ovládání a poskytuje snímky v nejkratší době,  díky své intuitivní, kompaktní a pokročilé technologii.

Nový přístroj Zetasizer Ultra od firmy Malvern Panalytical je nejpokročilejší DLS systém pro měření velikosti, náboje a koncentrace (nano)částic. Poskytuje jednoduché ovládání, rychlou analýzu a nejvyvinutější systém hodnocení kvality dat. Zetasizer Ultra nabízí dva unikátní měřící režimy: více-úhlový dynamický rozptyl světla (MADLS®) a stanovení koncentrace částic. Nabízí tak ještě vyšší správnost a spolehlivost získaných dat a lepší vhled do vlastností zkoumaných vzorků.