Back to top

Novinky ze světa rastrovací elektronové mikroskopie a dvoudenní seminář zdarma

Naše společnost se stala v loňském roce distributorem unikátních stolních rastrovacích elektronových mikroskopů (SEM) řady Phenom (nyní součástí Thermo Scientific). Řada Phenom je díky 100% zaměření na stolní SEM jejich předním dodavatelem. Hlavním snahou Phenom je vyvíjet vysoce kvalitní řešení elektronových mikroskopů, které jsou funkčně bohaté a přesto revolučně jednoduché na ovládání. Vysoká kvalita obrazu díky kvalitním elektronovým zdrojům, malé rozměry, nízké pořizovací a provozní náklady, velmi rychlé a intuitivní snímání spolu s optickým navigačním snímkem dělají z řady Phenom jedničku na trhu stolních SEM a silného konkurenta i na poli podlahových SEM. Motorizovaný posun stolečku v základu spolu s automatickým snímacím a vyhodnocovacím SW a možností programování jsou dalšími přednostmi této řady, která se tak velmi hodí nejen pro průmyslové, ale i vzdělávací a vědecké využití. Základním detektorem je čtyřkvadrantní detektor odražených elektronů (BSD), volitelně lze do všech modelů přidat detektor sekundárních elektronů a energiově disperzní detektor.

Novinkou loňského roku je Phenom Pharos - stolní SEM s autoemisním zdrojem elektronů, který je vůbec poprvé použit ve stolním provedení. Tento elektronový zdroj vede k podstatnému zlepšení rozlišení a to na méně než 3 nm! Kromě toho si tento model ponechává všechny výše uvedené výhody, tedy zejména rychlost a jednoduchost používání, vyšší kvalitu snímků a možnost automatizace v cenově dostupnější verzi oproti podlahovým SEM.

Phenom Pharos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro průmyslové využití je nejvhodnější model XL s velkou komorou pro vzorky až do velikosti 10x10x6,5 cm. Dále jsou dostupné speciální verze pro použítí v automobilech, v rukavicových boxes s inertní atmosférou, pro měření azbestových vláken či částic po výstřelech (GSR). Dostupný SW zahrnuje vyhodnocení velikosti částic, vláken, pórů, prvkové složení (EDS) a 3D rekonstrukce hrubosti povrchu. Více informací o mikroskopech i dostupném vyhodnocovacím SW naleznete na našich webových stránkách pod výrobcem Thermo Scientific či na webových stránkách Phenom World. Pokud by Vás zajímaly další informace o elektronové mikroskopii, volbě správného mikroskopu, detektorů a další, tak Vám mohu doporučit blogy z pera od Phenomu či sekci technologie SEM
 

Navíc připravujeme dvoudenní bezplatný seminář a to 21.-22. května v Hotelu Myslivna v Brně, kde vedle tradičních sekcí o stanovení velikosti, tvaru a zeta potenciálu částic, XRD a XRF technik firmy Malvern Panalytical a sekce o stanovení hustoty, velikosti pórů a měrného povrchu BET firmy 3P Instruments bude i sekce Thermo Scientific Phenom. Rádi bychom přivezli Phenom Pharos a Phenom XL do ČR a dali Vám možnost si je vyzkoušet na vlastních vzorcích. O přednášky na vysoké odborné úrovni se postarají aplikační specialisté těchto firem.
 
V případě vašeho zájmu se můžeme domluvit na předvedení našeho demopřístroje Phenom ProX se základní velikostí komory a rozlišením 10 nm v naší pražské demolaboratoři včetně naměření vašich vzorků, případně na předvádění přímo u Vás na pracovišti.

Jménem společnosti ANAMET Vám přeji hodně zdraví, úspěchů v zaměstnání a rodinné pohody po celý rok 2019!

Michal Dudák
ANAMET s.r.o.