Menu Zavřeno

Kapilární reometr Rosand RH2000

Výrobce: NETZSCH
Logo výrobce: logo-Netzsch
Kategorie technik:

Pokročilý stolní kapilární reometr pro výzkum, vývoj a kontrolu kvality.

Rosand RH2000 je kompaktní reometr schopný splnit většinu požadavků, se kterými se můžete setkat při měření tokových vlastností látek pomocí kapilárních reometrů. Je vhodný pro celou řadu aplikací – od tavenin polymerů až po zpracování léčiv a od potravin až po inkousty a nátěry.

Tato řada je k dispozici v konfiguracích s jednou (RH2100) nebo se dvěma kapilárami (RH2200). Verze se dvěma kapilárami umožňuje měření absolutní viskosity pomocí Bagleyho korekce (Bagley correction). Obě verze RH2000 obsahují mnoho funkcí a atributů společných pro velké volně stojící modely Rosand RH7 a 10.

Systém digitálního kontroly poskytuje nepřekonatelnou regulaci rychlosti, přesnosti a dynamického provozního rozsahu řady RH2000.

Reometr je dodáván s nejnovější generací softwaru Windows Flowmaster, který nabízí mnoho nových experimentálních možností. Naměřená data je možno vyhodnocovat pomocí reologického softwaru rSpace pro rotační reometry Kinexus.

Bimodální regulace rychlosti posunu pístu

Pro nejnovější generaci kapilárních reometrů byla vyvinuta technologie bimodálního digitálního řízení rychlosti. Technologie používá různé algoritmy řízení rychlosti vhodné pro provoz při vysokých a nízkých rychlostech posunu pístu pro optimalizaci výkonu. To dává reometru působivý dynamický rozsah v řízení rychlosti. V praxi je dolní mez určena pouze dlouhými experimentálními časy při nízkých smykových rychlostech ale v případě potřeby je k dispozici dynamický rozsah rychlosti vyšší než 200 000: 1. To výrazně zvyšuje flexibilitu a prostředky systému, že pomocí kterékoli konkrétní matrice lze pokrýt širší rozsah smykových rychlostí.

Souhrn vlastností

 • Vysoká výtlačná síla (až 20kN) a velká rychlost posunu pístu (až 1200mm / min) umožňují použít široký rozsah smykových rychlostí. Díky tomu je možné modelovat skutečné procesy zpracování rozdílných materiálů.
 • Tuhý jednodílný konzolový rám zajišťuje extrémní mechanickou pevnost a odolnost stolního reometru Rosand RH2000.
 • Unikátní konstrukce otočné hlavy usnadňuje přístup k měřící komoře reometru pro snadné vkládání vzorku a čištění přístroje.
 • Volitelný průměr a materiál měřících komor umožňuje měření vzorků citlivých na změnu teploty, vzorků chemicky agresivních látek nebo tekutých vzorků.
 • Široká škála přesných kapilár z karbidu wolframu umožňuje zkoušení všech druhů materiálů při použití všech testovacích postupů.
 • Snadno vyměnitelné snímače tlaku jsou umístěny blízko vstupu do kapiláry. Tlakové snímače jsou vybavené trojstupňovým zesilovačem s nízkým šumem pro zachování citlivost měření.
 • Proprietární bimodální algoritmus regulace rychlosti posunu pístu optimalizuje měření smykových rychlostí pro jednotlivé kapiláry.
 • Přesná regulace teploty vzorku je zajištěna pomocí tří nezávislých zonálních ohřívačů kombinovaných s Pt-100 čidly. Maximální teplota vzorku je 500 ° C a je možné ho vybavit chladicí cívkou.
 • Opční proplachování dusíkem zabraňující degradaci vzorku.
 • Laserové příslušenství pro zjištění bobtnání elastických materiálů za výstupem z kapiláry (die swell)
 • Snadno použitelný software Flowmaster s celou řadou testů a analýz pro měření smykové viskozity, průtažnosti vzorku, stability vzorku, prokluzu a přetržení taveniny.