Menu Zavřeno

ELLAB STERISENSE® – NOVÉ ELEKTRONICKÉ ZAŘÍZENÍ PRO BOWIE DICK TEST

 

Společnost Ellab představuje novou měřicí jednotku SteriSense pro zdravotnický trh, která je navržena pro každodenní rutinní kontrolu parních sterilizátorů. Toto zařízení testuje a prokazuje, že schopnost průniku tepla ve sterilizátoru je dostatečná podle norem EN17665 a EN11140-4. Měřicí jednotka SteriSense se skládá z PCD (Process Challenge Device) kombinovaného s trojitým senzorem schopným měřit okolní teplotu a tlak, jakož i teplotu uvnitř PCD.
Měřicí jednotka SteriSense pro zdravotnický trh, která je navržena pro každodenní rutinní kontrolu parních sterilizátorů.

Ve srovnání s tradičními chemickými indikátory, kdy je o výsledku rozhodováno na základě změny barvy, nabízí SteriSense mnohem důkladnější ověřování kritických parametrů sterilizace, čímž vylučuje jakékoliv subjektivní hodnocení. Intuitivní software SteriSense také automaticky generuje a ukládá tisknutelné protokoly, čímž zajišťuje trvalou elektronickou dokumentaci procesu.

Systém SteriSense má teplotní rozsah 0 až 140 ° C.
Systém SteriSense má teplotní rozsah 0 až 140 ° C.

 

Při porovnávání SteriSense s jinými elektronickými zařízeními pro Bowie Dick test je systém zdaleka nejkompaktnější a nejúčinnější jednotkou na trhu. Hlavní výhodou PCD je jeho zaměnitelnost, jež umožňuje provést několik testovacích cyklů v nepřetržité sekvenci. Tím se snižuje doba mezi cykly a zbytečné investice do záložního zařízení. Systém SteriSense má teplotní rozsah 0 až 140 ° C. Kapacita baterie zajišťuje 1 000 testovacích cyklů po dobu 30 minut při 134 °C s vzorkovací frekvencí 1 sekunda. Interní paměť těla datalogeru může uložit až 40 000 datových bodů, což se rovná 10 000 vzorkům. Měřicí jednotka pracuje s čtecí stanicí SteriSense a softwarem (alternativně je možné použít program Ellab ValSuite Medical, verze 5.3 nebo novější), který poskytuje intuitivní ovládání a pokročilé vyhodnocení dat pomocí protokolu pro Bowie Dick test. SteriSense lze zakoupit s nebo bez servisního plánu nebo jej lze používat prostřednictvím ročního předplatného.

Hlavní výhody měřicí jednotky SteriSense:

 • ekonomicky efektivní pro velké množství testů,
 • zvýšená bezpečnost pacientů – objektivní výsledky, které eliminují riziko chybných výsledků,
 • poskytuje dodatečné informace k verifikaci parametrů sterilizace,
 • snadné ukládání, získávání a porovnávání dat v databázi – pohodlná a bezpečná metoda, která odstraňuje možnosti chyb,
 • velmi malé rozměry,
 • uživatelsky příjemný software,
 • pokročilá analýza sterilizačního procesu,
 • proces šetrný k životnímu prostředí – téměř žádný odpad,
 • až 1 000 zkušebních cyklů mezi každou kalibrací,
 • robustní a odolné provedení umožňující bezúdržbový provoz,
 • lze zakoupit s nebo bez servisního plánu nebo získat prostřednictvím ročního předplatného.

Jan SVOBODA, ANAMET s. r. o.,

svoboda@anamet.cz