Back to top

Tinius Olsen Ltd.

Společnost Tinius Olsen je jedním z nejvýznamnějších světových specialistů, výrobců a dodavatelů zkušebních strojů pro hodnocení mechanických vlastností materiálů.

Zkušební stroje firmy Tinius Olsen jsou konstruovány pro použití v oblasti výzkumu a vývoje, kontroly kvality a v provozu.

Zkušební stroje firmy Tinius Olsen jsou vhodné pro měření a kontrolu vlastností materiálů, jako jsou kovy, kompozity, polymery, pryže, textilie, lepidla a další, včetně již hotových výrobků. Dostupná je kompletní škála mechanických a fyzikálních zkoušek včetně tahu, tlaku, ohybu, smyku, propíchnutí, trhaní, odlupu, toku taveniny (MFI), rázu (Charpy a Izod), tření, stanovení tuhosti, teploty průhybu při zatížení (HDT), teploty měknutí podle Vicata, krutu, měření mikro a makro tvrdosti, zkoušení stavebních hmot a dalších.

Zkušební stroje společnosti Tinius Olsen umožňují provádět zkoušky v souladu s klíčovými mezinárodními a regionálními zkušebními standardy včetně ISO, EN, ASTM, DIN, BS, JIS a dalšími průmyslovými standardy.